piątek, 22 sierpnia 2014 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Do zwolnionych nauczycieli

1, Karta Nauczyciela:

Idzcie do sądu, albo bierzcie roczne płatne urlopy dla podratowania zdrowia.

2. W Urzedzie Miejskim , MPEC podwyzki plac , nie widze programu oszczednosciowego. Prezydent mowil ze na obligacjach zoszczedzilby 2 mln zl. Ciekawy jestem jak to wyliczyl. Konia z rzędem temu kto bedzie wiedzial , ile bedzie wynosil, np. WIBOR 6 m , za 2 lata.

3. Jako Wlasciciel MPEC powinien wyjasnic;

Dlaczego spolka nie wywiazala sie z art 12 ust 1 ustawy o efektywnosci energetycznej obowiazek w zakresie uzyskania przez MPEC i przedstawienia do umorzenia URE swiadectw efektywnosci energetycznej , odbiorcow koncowych przylaczonych do sieci obciaza sie stawka oplaty skalkulowanej w oparciu o koszty realizacji tego obowiazku w wysokosci 0.21 zl /GJ netto.

Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Do zwolnionych nauczycieli

w sprawie MPEC------------------ rozumiem ze robia z nas WALA!!!!!!!!!!! a nas koncowych odbiorcow zmuszaja do mieszkania w zimnych mieszkaniach.jaskrawy przyklad wymiana tzw. wyparek na odbiorniki radiowe ----pomimo ze wyparki byly juz zalozone!!!!!! Proste pytanie - kto za to zaplacil? mieszkancy blokow--najwygodniej slizgac sie na cudzej doopie.Pewnie znow kogos obrazilam , ciekawe czy znow bede musial isc na Policje i sie tlumaczyc ,ze mysle logicznie.

nawet jeśli będziemy krzyczeć, głupiec nic nie zrozumie
Katon

jarekducha co ty pieprzysz,
nie rób z nauczycieli jakiejś skrzywdzonej grupy społecznej,
bo ani oni biedni ani skrzywdzeni ani poszkodowani

urlop dla poratowania zdrowia :-) - roczny,
święta, wakacje, ilość godzin pracy w tygodniu żadna :-)
korepetycje prywatne, prezenty od rodziców

biedulki k... mać

w domu muszą pracować !!!
nie k.urwa cztery godziny dziennie, pięć dni w tygodniu, trzy miesiace wolnego w roku ----------

a wszyscy inni mają lepiej !

tomek24042004 prawda:))) pal nastawiaja a potem korpetycje:)))

Katon

Od kiedy to nauczyciele pracują tylko 18 godzin tygodniowo? Pieprzycie głupstwa powtarzając rządową prowokację bo zapytam sie tak: czy chirurg to 8 godzin dziennie operuje, czy urzędnik to 8 godzin dziennie stawia pieczątki, czy prawnik to 8 godzin dziennie stoi przed wokandą? Zrobiono w zeszłym roku badania i okazał się, że nauczyciele pracują ok 47 godzin tygodnoiwo więc MEN schowało raport w szufladach. Te 18 godzin to tylko efekt pracy najczęściej w domu, na własnym sprzęcie i materiałach. Mogliby to robić w szkole siedząc te 8 godzin, ale czy wtedy szkoła zabezpieczy każdemu komputer, wyposażoną biblioteczkę, materiały czy wreszcie biurko i stanowisko pracy dla np 30 nauczycieli? Wiem co piszę bo mam ten problem w domu. Naprawdę to nauczyciel ma 30 dni wakacji, a pozostałe może mu zająć dyrektor, ale czy to uczniowie chcą przychodzić w wakacje do szkoły? Zawsze, kiedy pojawia się w Polsce problem gospodarczy to zaczyna się: nagonka na nauczycieli, in vitro i aborcja, a wy dajecie się zawsze na to nabrać. Idźcie pouczyć do np. gimnazjum i po tygodniu takiej pracy będziecie mogli coś na ten temat powiedzieć.

Takos

ps: Rodzice chcieliby, żeby nauczyciel jeszcze wychował im dzieci i cudownym sposobem, bez wysiłku wlał im wiedzę do głowy i tak np 100 uczniom naraz bo rodzice oczywiście nie mają na to czasu i z jednym nawet dzieckiem sobie nie radzą. To za komuny było Ministerstwo Oświaty i Wychowania i były pieniądze nawet na zajęcia pozalekcyjne, teraz jest tylko Ministerstwo Edukacjo Narodowej i na nic pieniędzy nie ma. A te "pały' to pewnie stawiają za błyskotliwość, pracowitość i wszechstronna wiedzę waszych pociech? To ile to domów i samochodów statystycznie przypada na jednego lekarza, prawnika i nauczyciela?

Takos

Te pały to stawiają dla grzecznych dzieci bo sie na nich uwzięli:):)

Dlatego że mają ADHD :):):)

,,JESTEM POLAKIEM I NIC CO MA % NIE JEST MI OBCE\" :)

takos

ja mówię o godzinach lekcyjnych,
się nie podniecaj tak, bo nie ma powodu,

a to, że mają dodatkowe zajęcia w szkole i Ci bardziej zaangażowani robią coś w domu to też prawda, tylko co ? taki zawód sobie wybrali, na medal liczą.

komuna się skończyła, teraz wszędzie ludzie się dokształcają po godzinach pracy, żeby się zwyczajnie rozwijać !

a prawnik, dobry urzędnik i jeszcze kilka Twoich przykładów to pracują dużo więcej niż te cholerne osiem godzin,

mówię o wszystkich, którzy traktują swoje zajęcie na serio i chcą być dobrzy w tym co robią a nie o

"pani gieni z okienka" która ma na wszystko wyjebaneeee.

nikt nikomu w tym kraju nie daje gwarancji zatrudnienia,
a nauczyciele co ??? święte krowy ???

o to mi chodziło bo taki był post początkowy !
że zwolniony nauczyciel powinien iść do sądu lub spier... na roczny urlop,

to czego jęczysz o biednych nauczycielach,

mam kilku nauczycieli w rodzinie, normalni ludzie ani biedni ani bogaci, anie się nie opierdalają ani nie zaharowują na śmierć.

!!

nauczyciel normalny zawód, ma swoje plusy i minusy.

problemem są ludzie którzy widzą same plusy lub same minusy

a potem w kraju bieda, rencistów w huuuuj, górnicy, lekarze, policjanci, wojskowi, ministerstwa etc. etc.

za dużo tych świętych krów !!!

jak ktoś nie chce być nauczycielem, górnikiem bo uważa, ze ma źle to niech spierdalaaaa i robi coś innego,

jakoś nie słyszałem o strajku sprzątaczek, budowlańców, elektryków, hydraulików, ochroniarzy - co nie ma tych zawodów !

Autor: tomek24042004

a wszyscy inni mają lepiej !

W Urzedzie Miejskim podwyzki plac , w MPEC podwyzki plac a kto do tego dolozy. Zwiazki naciskaly na Prezydenta i jest podwyzka w urzedzie.
Komisja trojstronna wielokrotnie naciska na rzad aby podniesc srednia place minimalna o wiele wiecej a rzad ma to gdzies. Tak sie rzadzi za nasze pieniadze.

Ja dorzucę więcej.....
Badania w szufladach - nie tylko nauczycieli dotyczą......gdzie nie dotkniesz, tam "dziwne" wyniki statystyk oficjalnych. Ale do rzeczy: nauczyciele odpracowują 40 godzin w tygodniu a nie 17 czy 18. Fakt, że jest to nazwane niewinnie- są do dyspozycji dyrektora placówki.

"Obyś cudze dzieci uczył" - jak przeklęli kiedyś Chińczycy.

„ Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
Ani prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

typowe,

Polaka bolą podwyżki innych :-)

skoro ja mam źle, to niech chociaż innym się nie polepsza.

nie interesuje mnie to całe miejskie towarzystwo, nic o nich nie wiem,

nie podoba mi się tylko jak ktoś z nauczycieli robi męczenników, bo to nieprawda, ciężki zawód na pewno, Kulczykiem nikt nie zostanie, ale chyba każdy mniej więcej to wiedział idąc na nauczyciela, nikt nikomu nie dawał gwarancji pracy w jednym miejscu do emerytury.

tylko tyle.

Mniejszy

mówisz 40 godzin tygodniowo - to ja Ci mówię, że to jest normalny minimalny czas pracy człowieka w tym kraju pracującego na cały etat.

to jest to co już pisałem o wakacjach i feriach,
ten zawód jak każdy inny ma swoje plusy i minusy, znane wszystkim !!!

szkoda tylko, że jęczadła wszelkiej maści widzą tylko minusy !!!

"Obyś cudze dzieci uczył" - też prawda ale też znana wszystkim,

a ja się tylko pytam, czy w tym kraju jest jakiś przymus Państwowy wyboru zawodu i pracy w zawodzie wyuczonym,

no chyba nie ma !!!

czy to tak trudno jest ogarnąć ?

Bo to wszystko przez te dzieci z ADHD:):)

,,JESTEM POLAKIEM I NIC CO MA % NIE JEST MI OBCE\" :)

typowe,

Polaka bolą podwyżki innych :-)

Od pewnego roku platnikiem oswiaty sa samorzady. Kazdy patrzy na swoja kieszen. W urzedzie miejskim a to nagrody , podwyzki wiec dlaczego nauczyciele nie maja walczyc o swoje prawa wynikajace z Karty nauczyciela. Co do cieplowni to najlepiej sprzedaje zlom i wynajmuje pomieszczenia ale zeby wywiazac sie z art 12 ust 1 ustawy o efektywnosci energetyczne , po co mieszkancy za wszystko zaplaca. Oj jak my dobrze pracujemy Hi. Hi Ha a na dodatek chcieli scigac internautow. MPEC wywialo z tego forum na dobre.

Żadna grupa społeczna to nie monolit i nie można jednego sądu na temat nauczycieli sobie wyrobić. Znam totalnych fascynatów, ale i leserów. Znam miernoty, ale i prawdziwych fascynatów. Czy zarabiają dużo, czy mało...zależy jacy, ale faktem jest, że jak to u nas w budżetówce, praca ta z zasady jest demotywująca. Wystarczy robić awanse. A lepiej by było nagradzać efekty, np. w postaci dużej premii rocznej przyznawanej wyłącznie tym, których uczniowie zdobyli doskonałe wyniki. Ale to i tak pośrednie rozwiązania, póki trwa ten chory system. Lepiej sprywatyzować szkolnictwo i rynek sam to zweryfikuje.

Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna.

nowaprawicajkm.pl

Dzięki nowej ustawie pani szumilas szykują się kolejne zwolnienia w branży nauczycielskiej, a konkretnie mam na myśli lektorów szkół językowych!! Czy nie uważacie, że ta ustawa jest chora? Oprócz pozbawiania dzieci możliwości rozwoju w kierunku muzycznym lub językowym pozbawia się także pracy wielu anglistów!!! To jest chore, pani minister jest chora! Nie dość, że jest duże bezrobocie, to trzeba jeszcze je podnieść!!! Dramat!!! :(

Tomek... nie wykręcaj się bo wkurzyło mnie, że napisaliscie jak to nauczyciele pracują 18 godzin w tygodniu, mają ileś miesięcy wolnego itp- to nie jest wcale prawda. Nie twierdziłem, że wszyscy nauczyciele są tak pracowici, ale czy lekarze, prawnicy, urzędnicy, kler i politycy - to są wzory pracowitości i fachowości? A ile to oni zarabiają mając taki sam poziom wykształcenia jak nauczyciele? Do tego widać gołym okiem "politykę" MEN i tej ministry z podleczonym Downem. Szkoły likwidują bo mało dzieci, ale robia też klasy po 40 osób żeby pozwalniać nauczycieli, zrobili tylko kilka przedmiotów obowiązkowych w szkołach ponadpodstawowych, zredukowali liczbę godzin polskiego, historii, fizyki itp, zniszczyli szkolnictwo zawodowe- żeby zwalniać nauczycieli bo tak kazał Rostowski w ramach oszczędności... Powiem tak: rząd, który "uwala" oświatę chce z narodu zrobić gromadę tępych i niedouczonych parobków łatwych do rządzenia. Dlaczego to nasi politycy gremialnie kształcą dzieci w najlepszych szkołach za granicą? Czyżby wiedzieli o upadku polskiej oświaty?

Takos

większość tego forum znakomita ma problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego. brak mi sił na taki ogrom głupoty,

powtarzam po raz ostatni: nie ma przymusu bycia nauczycielem, nie ma przymusu wyboru takiego lub innego zawodu, komuna się skończyła, jest wolny rynek, jak komuś nie pasuje być nauczycielem niech zostanie sprzątaczką lub ochroniarzem w biedronce, są to zawody dobrze płatne (nie słyszałem, żeby na forum narzekali na pobory lu nawał pracy) mają swoje związki prężne, karty i co tylko chcecie.

kurwaa.. mać jakim trzeba być debilem, żeby tego nie rozumieć.

większość tego forum znakomita ma problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego. brak mi sił na taki ogrom głupoty,

odp:

To ty nie zrozumiales w jakim celu poruszam ten watek. Wypisujesz , ze nauczyciele pracuja po iles tam godzin. Trzeba bylo sie uczyc , to i ty bys tak pracowal. Powiedz to radnym , urzednikom w miescie , jak sie komus nie podoba to niech zostana sprzątaczką lub ochroniarzem w biedronce a nie licza na nagrody , podwyzki plac bo zwiazki naciskaly.

Jest karta nauczyciela , ktora obowiazuje wiec po co ten lament. Nie wspominalbym o tym , gdyby Prezydent oglosil program oszczednosciowy , zaczynajac od siebie.

Polaka bolą podwyżki innych :-) twoje slowa , dodalbym przywilej innych grup spolecznych.

@tomek

Nie wiem ile masz lat, ale albo jesteś młodym idealistą, trochę oderwanym od rzeczywistości, albo strasznym naiwniakiem, jeśli system obowiązujący obecnie w Polsce jest dla ciebie wolnym rynkiem.

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".

Do tomek24042004

Strasznie masz o sobie wysokie mniemanie a o innych marne. Temat jest prosty. Nauczyciele powinni zarabiać godziwie jak też i inne grupy zawodowe co w tym kraju nie ma miejsca. Ceny zachodnie, zarobki 3-4 krotnie mniejsze. Nauczycieli zwalnia się pod pretekstem takim czy innym generalnie chodzi o brak kasy, o co zadbali rządzący. Od zawsze mówiono o tym, że optymalne klasy to 18-22 osobowe. Naturalnie osiągamy taki efekt ale zamiast stawiać na jakość nauczania uwala się etety, oczywiście z oszczędności, które to oszczędności zaserwowali sobie a raczej nam rządzący swoją nieudolnością.
Czy uważasz, że nauczycieli nie powinno być? Jeśli każesz wybierać lepiej płatne zawody bo zawodu nauczyciela nikt nikomu nie nakazuje wykonywać to mam pytanie kto ma uczyć? Akurt wymieniłeś zawody (sprzątaczka i ochroniarz) które są jeszcze bardziej marnie płatne a ludzie nie protestują bo boją sie utraty pracy. Czy nie powinno być tak, jak np. na zachodzie, że wykonując ten zawód powinno sie godziwie zarabiać za sensowny czas pracy a nie że z roku na rok realnie zarobki spadają. W tym czasie inne grupy a bardziej instytucje bez zachamowań przyznaja sobie nagrody i premie. I o to idzie dyskusja.

Co do zaoszczedzonych 2 mln zl przy emisji obligacji moge smialo napisac, ze prognozy maja to do siebie ze rzadko pokrywaja sie z rzeczywistoscia. Czesto gdy ogladam prognoze pogody na roznych stacjach temperatura dla woj. podlaskiego ma rozne odchilki. Czas pokaze kto mial racje. Tylko dobrze wynegocjowana umowa kredytowa moze przyniesc jakies oszczednosci. Dzis banki czuja co bedzie swiecila w przyszlosi i zachecaja do lokat dlugoterminowych o stalym oprocentowaniu. Pan Belka w ostatnim wystapieniu prostym jezykiem zasugerowal ze potrzymuje stopy procentowe do konca roku 2013. Wiec zycze wiecej pokory bo wspominane oszczednosci moga okazac sie strata.

Pozdrawiam

tomek24042004 zgadzam się z Tobą w 100%. Komuś się tu marzą czasy za Polski sanacyjnej w której na pierwszym miejscu nisko trzeba było się ksiendzu,doktorowi,nauczycielowi:)

Polska to bogaty kraj 100 mln złotych na przekwalifikowanie nauczyciela na sprzątaczkę ochroniarza. To dużo czy mało?!:)))

: tomek24042004 odp. do twego posta--------------------------tak z ciekawosci powiedz jaki jest twoj zawod???????wszystkim dajesz dobre rady ale czy ty sam sie do nich dostosowales?

Katon

Nie dawać żadnych pieniędzy na tak zwane przekwalifikowania bo wiadomo, że te pieniądze nie trafią do zwolnionych nauczycieli tylko do znajomych firm prowadzących tak zwane kursy.
Po drugie wszyscy zwolnieni ale i czynni zawodowo powinni brać się za politykę tam nie trzeba żadnych kwalifikacji, a zarobki są zdecydowanie wyższe.
Natomiast zgodnie z teorią tomka2... sprzątaczki i ochroniarze zajmą się edukacją. Przecież to praca lekka przyjemna, a ile wolnego ... .
I wszyscy będą szczęśliwi, a chyba o to chodzi.

Dlaczego w przekwalifikowaniu nauczycieli Tomek bierze akurat posady sprzątaczki czy ochroniarza? Bo podobne zarobki? A podobny poziom wykształcenia wymagany jest np od lekarzy czy prawników dlaczego więc akurat im tego nie proponuje? Bo zarobki ich sa kilkakrotnie większe więc i skojarzenia ma inne (nie ten "przedział" ). Politycy nie wchodzą w grę bo w Polsce prezydentem, premierem, ministrem czy politykiem może być każdy, nawet bez żadnego wykształcenia. Zastanawiam się tylko czy według niektórych tu oświata jest ważna dla narodu, bo jeśli tak to jak chcą ją realizować bez nauczycieli? dlaczego więc im się nie należą zarobki i warunki materialne jak np podobnie wykształconym prawnikom czy lekarzom (których przecież ci nauczyciele wykształcili, inaczej być nie mogło)?

Takos

No jeśli tak szybko daje się załatwić sprawy dotyczące przekwalifikowania i jest to niby tak do "bulu" proste . to niech się szybciutko przekwalifikują nauczyciele na....lekarzy , inni na prawników , nastepni na energetykow , dajej na np. urzedników ( tu zalecam dodatkowo zgłębienie tajników pozytywnego pokonania wymogów konkursu na jakiekolwiek etaty) , budowlańców , woznych ..........!... itd. a za czas jakiś , pewnie niedługi....znowu w/g zapotrzebowań finansowych góry ale już innego typu- niech zaczną ponownie ogarniać nowe kwalifikacje ....i tak do us....markanego swojego końca , byle ci wyżej kształcący mieli ręce pełne roboty , byle był ciągły ruch w interesie , byleby spokój był na górze a grzęzawisko na dole!
Tomek gdzieś tam napisał, ze chyba pisze zarobkowo . Jezeli tak , to przecież tez moze zawsze bezproblemowo i szybciutko przekwalifikować się w razie konieczności na nauczyciela , stolarza czy roznosiciela poczty - tylko chyba wtedy nie byłoby to tak latwe do "zbadania" na własnej skórze...

Tomek , hociaż ....mógłbys.....przy zachowaniu pewnych pozorów i "wyrzutce" z obiegu swoich epitetów - mieć długotrwały i spokojny byt księdza....pod warunkiem , ze parafianie by nie pos....karżyli się . Może zaryzykuj
i przekwalifikuj się już teraz na tę niepewną przyszłość.
Powołanie , to jedno ale strona praktyczna..., czy też zapobiegliwość ...

O ! ,przepraszam ,(dobrze , że zajrzałam) przy zamianie słowa zjadło mi "c" - wiadomo, że ma być " chociaż "!

Nauczyciele mają przesadnie określone przywileje w stosunku do specyfiki swojego zawodu. W szkołach prywatnych żaden nauczyciel nie żąda, ani pensum, ani urlopów zdrowotnych tylko zabiega o jak najwięcej pracy, a na dwa miechy wakacji musi sam sobie odłożyć. Zaraz po zawodzie księży nie lubię nauczycieli.

Macie prawo mieć klauzulę dr Chazana na swoim sumieniu, ale nie zmuszajcie innych by byli takimi samymi kretynami.

Nie lubisz nauczycieli , to normalnie się rozumie ; są ci dobrzy i ....ci drudzy .....- ale chyba nie jestes mundurowym (ojejku,jejku,takich zwiazków jest przedziwnie dużo), bo rozumiałabym , że tak się rozpędzaja w swojej profesji , ze i w domu...ciagną dalej nauczanie !
Te przesadne przywileje.....moze , może ......już się jednak nie da wrócić do czasów guwernantek ; życie prze do przodu a za nim zmiany !

To lekarze, prawnicy i politycy tez muszą sobie na urlop odkładać pieniądze bo nie dostają wypłaty? A uczyłeś w szkole chociaż przez jeden dzień? A widziałeś porównawcze wyniki egzaminów i matur w szkołach państwowych i w tych "szkołach prywatnych". Zobacz to się zdziwisz poziomem tego nauczania ( zaliczaja za czesne, a nie wiedzę czy uczestniczenie w zajęciach). Chyba sam taką "szkołę" skończyłeś?

Takos

Ja uczyłam kiedyś w szkole i to nie przez jeden dzien ( dla mnie to była piękna sprawa i czułam miłą wzajemność ale...ktoś mnie "wykiwał" i... ...zmieniłam zawód . Potrwało to trochę.
Co do poziomu nauczania - nie podwazam absolutnie tej róznicy !
Nie wszystko da się zdobyc za pieniądze !

Takos & shamma2012 po części ma cie racje ale żeby zgłębić temat należy zapytać się rodziców gimnazjalistów ! Nie jeden rodzic twierdzi że ma głąba w domu który nie umie samodzielnie myśleć a lekcje odrabiają za pomocą wujka google:)

Tak tez bywa, ale to wina głupich rodziców/wujków.... co do gimnazjów to za ich powstanie powinien ktoś siedzieć w pierdlu. Dawny system był bardzo dobry i elastyczny, powinni byli tylko unowoczesnic programy i zostawić te głupie i szkodliwe reformy oświaty.

Takos

Bardzo słusznie , powinni jedynie unowoczesnić sprawdzony , dobry system , tylko tam na górze trzeba było coś ruszyc , zmienić , podkręcić pod wymogi w drodze do nowej kaski...
Jak te postawy odgórnie tak przemyslane , jak uzasadnione ...to az się boję , że nasi potomkowie ...zaczną przodem iść do tyłu !

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Spis działów  |  Potrzebujesz logina? Zarejestruj się tutaj 
 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.
140520024631.gif
140312022846.gif

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Płatne linki

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0