sobota, 27 maja 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Archiwum wiadomości

« · 1 · »

Zabawy motocyklistów

pon, 09 sierpnia 2004 16:56:00+02

Motocykliści z Łomży znaleźli sobie kolejną niebezpieczną rozrywkę. Kilku z nich wyjeżdżając na Aleję Piłsudskiego na odcinku od Alei Legionów do ulicy Bema i na wysokości Szpitala Wojewódzkiego stawia motor na tylne koło i pędzi tak przez kilkadziesiąt metrów z dużą prędkością. Robią to najczęściej wieczorem i na odcinkach nie monitorowanych przez fotoradar. Nadkomisarz Piotr Jarominiak, Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży stwierdził, że policjanci nie otrzymali dotąd żadnych zgłosdzeń w tej sprawie. Zapowiedział jednak więcej patroli w tych rejonach i częstsze kontrole motocyklistów. Nadkomisarz dodał, że łomżyńscy motocykliści są regularnie kontrolowania przez policję.


Eksplozja na bazarze w Łomży. Policja ustala co było jej przyczyną

so, 07 sierpnia 2004 08:09:00+02

Rozmiar zniszczeń jakie powstały w wyniku eksplozji na bazarze w Łomży, może świadczyć o tym, że nie była to bomba jak wcześniej przypuszczano, a petarda. Przypomnijmy, w wyniku wybuchu jedno z aut zaparkowanych w pobliżu bazaru - zostało uszkodzone. Samochód należy do Białorusinki handlującej od czasu do czasu na łomżyńskiej targowicy. Na szczęście w chwili eksplozji w pobliżu nie było ludzi, nie ucierpiały też sąsiednie samochody. Policjanci, od razu poprosili wszystkich o opuszczenie terenu targowiska i zabezpieczyli jego okolice.


Nowy wicestarosta zambrowski.

pon, 02 sierpnia 2004 15:46:00+02

Stanisław OŻLAŃSKI - z wykształcenia geodeta - pełni od dziś obowiązki wice starosty zambrowskiego. Zastąpił on na tym stanowisku Wojciecha Borzuchowskiego - od ponad miesiąca posła na Sejm z listy Prawa i Sprawiedliwości. Stanisław Ożlański wybrany został przez radę powiatu na wakujące stanowisko podczas sesji 20 lipca, jednak starosta dał mu czas do końca miesiąca na zakończenie spraw zawodowych, ponieważ obecny wicestarosta prowadził własną działalność gospodarczą, co uniemożliwiało zajęcie stanowiska w zarządzie powiatu. Nowy wicestarosta zajmować się będzie sprawami związanymi z geodezją oraz komunikacją i drogami.


Centrala NFZ znowu dyskryminuje Podlasie.

cz, 29 lipca 2004 09:54:00+02

Pismo do ministra zdrowia z wnioskiem o odwołanie szefa NFZ wyślą dziś przedstawiciele Podlaskiej Federacji Pracowników Ochrony Zdrowia. Środowiska medyczne protestują w ten sposób przeciwko dyskryminowaniu województwa podlaskiego przy podziale pieniędzy z nadwyżek. Z 220 milionów złotych centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przyznała naszemu regionowi 6 milionów 600 tysięcy. To jedna z najmniejszych kwot przyznana na poszczególne województwa. Dla porównania warmińsko - mazurskie dostało 7 milionów 700 tysięcy , a lubelskie ponad 12 i pół miliona złotych.


Grajewianin, który chciał wręczyć łapówkę lekarzowi został zatrzymany przez policję.

śr, 28 lipca 2004 14:03:00+02

Policja zatrzymała 41-letniego mieszkańca Grajewa, który próbował wręczyć łapówkę ordynatorowi jednego z oddziałów w tamtejszym szpitalu - poinformował rzecznik podlaskiej policji Jacek Dobrzyński. Policję powiadomił ordynator. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna prawdopodobnie chciał go przekupić, bo lekarz został powołany na biegłego w jego sprawie sądowej. Zostawiając na stole kopertę z zawartością 500 zł, mężczyzna liczył, że lekarz wyda korzystną dla niego opinię. 41-latek chciał dzięki temu uniknąć kary za jazdę pod wpływem alkoholu i jednocześnie odzyskać utracone prawo jazdy.


11-letnia Jola Ostrowska zwyciężyła w konkursie gry na darach natury w Waniewie.

nie, 25 lipca 2004 21:45:00+02

Setki mieszkańców regionu ściągnęły dzisiaj do Waniewa - wsi w pow. wysokomazowieckim z 600-letnią historią, pretendującą dziś do miana centrum turystycznego gminy Sokoły. Powodem był doroczny festyn "Waniewo - odpust - natura". Uroczystości rozpoczęły się w kościele odpustową Mszą świętą. Na scenie na Narwi występowały zespoły folklorystyczne m.in. Uhowianki, Szałajdzianki"., Płonkowianki" i Łupinianki. Kilkudziesięciu kolarzy rywalizowało w I wyścigu na trasie Sokoły - Waniewo, a jedenastu młodych artystów rywalizowało o rzeźbę św. Franciszka - główne trofeum w trzecich już Podlaskich Muzycznych Spotkaniach z Naturą "Franciszkiada", czyli w konkursie gry na byle czym, lub - jak kto woli - na darach natury.


Największy na świecie rejbak będą dziś piekli mieszkańcy Łomży.

so, 24 lipca 2004 11:27:00+02

Co najmniej 10 godzin potrwają dzisiejsze zabawy łomżan związane z biciem rekordu w pieczeniu największego rejbaka, czyli popularnej babki ziemniaczanej w kurpiowskim wydaniu. Rejbak ma mieć 6 metrów kwadratowych i piętnaście cm grubości. Ważyć będzie ponad tonę. Jego smak - oprócz jurorów - będzie miało szansę poznać co najmniej kilka tysięcy także naszych słuchaczy, którzy przyjdą dziś do łomżyńskiego amfietatru . Patronat medialny, jak nad każdym niezwykłym wydarzeniem sprawuje bowiem Polskie Radio Białystok, a pieczenia największego rejbaka osobiście doglądać będzie największy polski kucharz, Maciej Kuroń. Impreza rozpoczyna się w samo południe koncertem zespołu "Kurpsianecki".


Nie będzie odrębnego śledztwa w sprawie doniesień medialnych o nieprawidłowościach w podlaskim NFZ

pon, 19 lipca 2004 22:05:00+02

Nie będzie odrębnego śledztwa prokuratury w sprawie doniesień medialnych o nieprawidłowościach w podlaskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia - poinformował PAP zastępca prokuratora okręgowego w Białymstoku Bazyli Telentejuk. Sprawa zostanie włączona do prowadzonego już przez prokuraturę śledztwa w sprawie nieprawidłowości przy przeprowadzaniu przez podlaski oddział NFZ konkursu na świadczenia stomatologiczne. "Nie ma podstaw do wszczynania nowego postępowania" -powiedział Telentejuk. Dodał, że jednym ze źródeł informacji dziennikarskich jest ta sama osoba, która składała w prokuraturze doniesienie w sprawie nieprawidłowości przy kontraktowaniu stomatologii. "Dlatego połączyliśmy te sprawy" - dodał.


Podlaski Narodowy Funduszu Zdrowia do połowy sierpnia skontroluje wszystkie poradnie specjalistyczne

śr, 14 lipca 2004 19:56:00+02

Podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia do połowy sierpnia skontroluje wszystkie poradnie specjalistyczne w regionie mające kontrakty z funduszem - poinformował w Białymstoku dyrektor podlaskiego NFZ Adam Kurluta. Fundusz dokona kontroli po ostatnich doniesieniach dziennikarzy Polskiego Radia Białystok i TVN w sprawie nieprawidłowości w podlaskim NFZ. Kontrolę w oddziale Funduszu rozpoczęła też NIK. W cyklu reportaży "Prywatny folwark" - Radio Białystok i TVN zarzuciły dyrektorowi podlaskiego oddziału NFZ, że "nie panuje nad wydawaniem publicznych pieniędzy".


Do 10 lat więzienia grozi byłym kierownikom i akcjonariuszowi SZEPTELA

pt, 02 lipca 2004 22:12:00+02

Prawie 9 mln złotych wyprowadzili z kasy spółki telekomunikacyjnej Szeptel w Szepietowie byli członkowie jej kierownictwa i jeden z akcjonariuszy. Pieniądze uzyskane ze spedaży akcji inwestowali m.in. w kupno akcji upadającej firmy, pożyczyli część funduszy zakładowych spółce z Łodzi, a także zawarli umowę o obsługę prawną firmy z jedną z firm adwokackich, mimo, że spółka obsługę prawną miała zagwarantowaną już wcześniej. Tylko w tym ostatnim przypadku Szeptel stracił pół miliona złotych.


Najpopularniejsze szkoły średnie w Łomży.

śr, 30 czerwca 2004 17:23:00+02

W Łomży dużym zainteresowaniem młodzieży jak co roku cieszyły się licea ogólnokształcące. Przoduje tutaj II LO, w którym na jedno miejsce przypada trzech i pół kandydata. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się licea:I i III . Jednak prawdziwym rekordzistą jest Liceum Ogólnokształcące działające w Zespole Szkół Ekonomicznych w Łomży. Tutaj o jedno miejsce stara się sześciu kandydatów. Ogółem w szkole złożono prawie 900 podań na 240 miejsc.


Protest rolników z Zambrowa

wt, 29 czerwca 2004 15:29:00+02

Około stu rolników, byłych członków spółdzielni mleczarskiej w Zambrowie, a obecnie zrzeszonych a Mlekpolu, uczestniczyło w trzygodzinnej pikiecie przed spółdzielnią mleczarską w Grajewie. Protestowali pod hasłem: "Bronimy naszych udziałów". W spółdzielni odbywa się walne zebranie członków, które ma m.in. podjąć uchwałę o pokryciu strat przejętej przez Mlekpol zambrowskiej spółdzielni udziałami rolników. Protestujący chcieli wejść na salę obrad, ale nie zostali wpuszczeni, mogli tam wejść tylko delegaci. Ochrona nie wpuściła też na salę posła LPR Andrzeja Fedorowicza.


Oskarżony o przemyt 9 kg narkotyków

pon, 28 czerwca 2004 17:24:00+02

34 letni Polak mieszkający tymczasowo w Holandii został oskarżony o próbę przemytu do Polski ponad 9 kilogramów marihuany.
34 letni obywatel Polski pochodzący z okolic Ostrowi Mazowieckiej a mieszkający tymczasowo w Holandii został oskarżony o próbę przywiezienia do Polski ponad 9 kilogramów marihuany. Narkotyki z Belgii do Polski miały być we wrześniu 2002 roku przetransportowane przez dziewczynę rejsowym busem osobowym i przekazane odbiorcy w Ostrowi Mazowieckiej. Towar był ukryty w lampach ogrodowych.


Harcerze seniorzy w Nowogrodzie

pon, 28 czerwca 2004 06:07:00+02

Po raz 21. w Nowogrodzie koło Łomży spotkali się harcerze seniorzy - z przedwojennych drużyn łomżyńskich. Przyjechali z całej Polski aby spotkać dawnych druhów a także przekazać swoje doświadczenia obecnej młodzieży harcerskiej. Łomżyńska drużyna weteranów powstała jako pierwsza w Polsce i nadal jest jedną z nielicznych w całym kraju.


Międzynarodowa akcja policji na Podlasiu.

nie, 27 czerwca 2004 13:08:00+02

Kilkanaście pociętych na części ekskluzywnych aut, kilka skradzionych w Europie zachodniej samochodów - głównie mercedesów i BMW - znalazły w ostatnich dniach w województwie podlaskim połączone siły policji z Polski, Belgii Holandii i Niemiec. To pierwsza na Podlasiu wspólna akcja policjantów kilku państw. Region ten wybrano nieprzypadkowo, bowiem tędy wiedzie jeden z głównych szaków przemytu aut na Wschód.


20 hodowców pokazuje swoje zwierzęta podczas regionalnej wystawy w Szepietowie

pt, 25 czerwca 2004 16:27:00+02

LONDA z hodowli Wojciecha Kowalewskiego ze Srebrowa koło Wizny została superchampionem XI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. Krowa ta daje rocznie prawie 10 tysięcy litrów mleka o zawartości około 4 procent tłuszczu i ponad 3,2 procent białka. Na wystawie swoje zwierzęta pokazuje 120 hodowców; oprócz krów i jałówek oceniane są konie, świnie i owce. Ponadto prezentowane są także kozy oraz drób użytkowy i ozdobny.


Sporne kamienice w Łomży.

cz, 24 czerwca 2004 19:29:00+02

Ustaleniu rozbieżności przede wszystkim w wycenie budynku przy ul. Senatorskiej poswięcone było dzisieksze spotkanie władz Łomży z przedstawicielami Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Władze miasta zaprezentowały swoja wycenę, która w stosunku do tej zaprezentowanej przez strone żydowską jest niższa o kilkadziesiąt tysiecy złotych. Władze fundacji zobowiazały się, że udzielą odpowiedzi pisemnie, zas prezydent Jerzy Brzeziński że zapozna z nią radę miasta.


Afera paliwowa

wt, 15 czerwca 2004 17:22:00+02

Szesnastu podejrzanych, w tym trzech łomżyńskich przedsiębiorców objetych jest aktem oskarżenia w aferze paliwowej, który trafił właśnie do łomżyńskiego sądu. Czterdziestokilkulatkowie: Andrzej A., Michał R. i Wojciech B. zajmowali się, zdaniem prokuratora , nielegalna produkcja oleju napedowego, na czym Skarb Państwa stracił ponad 25 mln zł nieodprowadzonego podatku akcyzowego i prawie 6 mln podatku VAT. Za oszustwa karno- skarbowe grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności, jednak przy okazji niejako postawiono im zarzuty fałszowania dokumentacji, co już zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.


Wilki w gminie Zbójna

śr, 09 czerwca 2004 16:43:00+02

W gminie Zbójna znowu pojawiły się wilki. Na razie nie zanotowano jeszcze przypadków pogryzienia bydła, ale rolnicy znowu zmuszeni są do ochrony zwierząt na pastwiskach - poinformował wójt gminy Zenon Białobrzeski. Przed rokiem, kiedy wilki pogryzły ponad 20 krów i cieląt, minister ochrony środowiska wydał zgodę na odstrzał trzech basiorów.


O seksualne wykorzystanie nieletnich dziewcząt oskarża prokuratura dwóch mieszkańców Łomży

pon, 07 czerwca 2004 20:52:00+02

Dwaj mieszkańcy Łomży: 25- i ponad 30-letni zostali oskarżeni przez tamtejszą prokuraturę rejonową o seksualne wykorzystanie nieletnich dziewcząt. Przestępstwo wyszło na jaw w marcu b.r., kiedy to jedna z nastolatek po kilkudniowej ucieczce wróciła do domu i przyznała się ojcu do kontaktów z mężczyzną. W toku dochodzenia okazało się, że podobne doświadczenia ma za sobą także koleżanka 13-latki. Prokuratura postawiła obu mężczyznom zarzut doprowadzenia nieletnich do tzw. innych czynności seksualnych i rozpijania nieletnich a jednego z nich - także o udostępniania treści pornograficznych nieletniej osobie - poinformowała Arleta Rząca z Prokuratury Rejonowej w Łomży.


Nowa linia technologiczna do produkcji masła w Grajewie.

so, 05 czerwca 2004 18:08:00+02

Siedem i pół tony masła w ciągu godziny może wyprodukować oddana dziś do użytku w Grajewie nowa linia technologiczna. W tym roku łączna produkcja przekroczy 20 tys. ton- poinformował prezes Edmund Borawski, z czego około 40 procent jest eksportowana. W tej chwili masło z "Mlekpolu" jest produkowane tylko w Grajewie, docelowo każdy z zakładów wchodzących w skład holdingu specjalizować się będzie maksymalnie w czterech produktach.


Referendum w Stawiskach.

wt, 01 czerwca 2004 17:14:00+02

Komitet do spraw referendum w Stawiskach zaskarżył do sądu samo referendum i domaga się wyciagnięcia konsekwencji wobec przewodniczacej miejskiej komisji. Podstawą do takich działań jest wg nich skład jednej z komisji obwodowych, w której nieobecnego członka powołanego przez komisarza wyborcego zastąpił inny, nieuprawniony mieszkaniec gminy. Fakt ten podniesiono już po zakończeniu referendum i skargę w tej sprawie skierowano do sądu.


Nielegalna fabryka papierosów w Łomży zamknięta.

wt, 18 maja 2004 17:02:00+02

9 osób podejrzanych o prowadzenie w Łomży nielegalnej fabryki papierosów zatrzymali białostoccy policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Hala fabryczna została zamknięta a drzwi oplombowane. Podejrzewane o ten proceder osoby są przesłuchiwane przez policję. Rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku potwierdził fakt zatrzymania osób w tej sprawie jedak dla dobra śledztwa nie chciał ujawnić szczegółow. Według naszych informacji zatrzymane osoby podrabiały dwie marki papierosów brytyjskiej firmy. Dziennie produkowano nawet kilkanaście tysięcy paczek papierosów.


W Łomży mogą potanieć opłaty za energię.

cz, 06 maja 2004 17:40:00+02

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wydał postanowienie o wznowieniu postępowania administracyjnego w sprawie zatwierdzenia taryfy ciepła dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Zdaniem prezesa należy wyjaśnić wszystkie rozbieżności i nieprawidłowości wykryte przez prokuraturę okregową w Łomży w trakcie postępowania w sprawie zarządu MPEC-u. Uprzywilejowana pozycja spółki doprowadziła , zdaniem prokuratora, do ponoszenia przez odbiorców ciepła nieuzasadnionych kosztów.


Koniec przesłuchań II konkursu Wykonawczego utworów Witolda Lutosławskiego

so, 24 kwietnia 2004 18:56:00+02

W podłomżyńskim Drozdowie zakończyły się przesłuchania II konkursu Wykonawczego utworów Witolda Lutosławskiego. To jedna z głównych imprez wchodzących w program obchodów ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Roku Kompozytora. To już druga edycja konkursu dla młodzieży, organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Przyrody w Drozdowie. Uczestniczy w nim na terenie całego kraju coraz więcej młodych ludzi. W tym roku jury pod przewodnictwem Jana Krenza, postanowiło nagrodzić ex aequo sześcioro finalistów: 11-letnią Karolinę Tomaszewską z Lublina, kwartet skrzypcowy z zespołu państwowych szkół muzycznych w Warszawie, 16-letnią Ewę Nowicką z Gdyni, duet Anna Loksztajn oraz Femina Cadi Sulumuna z Warszawy, duet fortepianowy Ewa Sarwińska i Karolina Szweda z Gdańska oraz 16-letniego Wiktora Kociubana z Krakowa.


Osiem przedstawień zobaczą łomżanie podczas drugiego dnia Festiwalu Teatrów Młodzieżowych.

so, 17 kwietnia 2004 11:36:00+02

W Łomży trwa II Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych. Łomżanie długo będą wspominać wczorajszy spektakl "Audiencja piąta" według Bogusława Schaffera w mistrzowski sposób zaprezentowany wieczorem przez Andrzeja Grabowskiego. Było jednak także sześć innych niezwykłych spektakli. Zdecydowanie jedną z najważniejszych była prezentacja , szkoda że pozakonkursowa - przygotowana przez łomżyński teatr produkcyjny o łysej śpiewaczce Ionesco?


85% podatników rozliczyło się w Łomży z fiskusem

cz, 15 kwietnia 2004 21:02:00+02

Prawie 58 tys. złotych - tyle wyniósł największy zwrot nadpłaty podatku, wypłacony jednemu z podatników przez Urząd Skarbowy w Łomży. Naczelnik Urzędu, Edward Matejkowski powiedział Radiu Białystok, że z obowiązku rozliczenia się z fiskusem skorzystało dotychczas ok. 85 proc. podatników - PIT złożyło ponad 25 tys. osób. Dotychczas urząd zdążył też wypłacić już około 7 mln złotych nadpłaconego podatku. Jest to kwota o 20 proc. wyższa niż rok wcześniej.


Ikonka dotarła do Kolna.

śr, 14 kwietnia 2004 11:13:00+02

2 komputery otrzymała biblioteka w Kolnie w ramach programu Ikonka. Sprzęt jest bezprzewodowo podłączony do Internetu. To część ogólnopolskiego programu, który ma zwiększyć dostęp do sieci mieszkańców każdej gminy. W Kolnie odkąd zamontowano komputery - bibliotekę odwiedza dziennie nawet 18 osób. Z jednego komputera mogą korzystać jednocześnie dwie osoby. Pierwszeństwo mają ci, którzy szukają konkretnych informacji, jednak - jeśli nie ma kolejki - panie z czytelni pozwalają także pograć lub pokorespondować z na tzw. czacie.


« · 1 · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0